1402/12/06
0
0

مشوق های مالیاتی برای فعالیت های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی فرهنگی هنری

مشوق های مالیاتی برای فعالیت های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی فرهنگی هنری

تاریخ: 1400/11/06

بند (ل) ماده ۱۳۹ قانون مالیاتهای مستقیم: فعالیت های انتشاراتی و مطبوعاتی و قرآنی (دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاههای ذی ربط)، فرهنگی و هنری که به موجب مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شوند، از پرداخت مالیات معاف است.

 

به موجب ماده (۱) دستورالعمل موضوع ماده (۱۲) آیین نامه اجرایی تبصره (۳) ماده (۱۳۹) قانون موصوف، تعریف فعالیت های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی، فرهنگی و هنری به شرح زیر است:

 

الف – فعالیت های انتشاراتی: مجموعه فعالیت هایی که در فرآیند آفرینش فکری، تولید فنی، حروفچینی چاپ، پخش و فروش کتاب انجام می شود تا به صورت مکتوب و یا الکترونیکی عرضه گردد و به دست مصرف کننده برسد.

 

ب- فعالیت های مطبوعاتی: مجموعه فعالیت هایی که در تولید و نشر خبر، گزارش، آگهی و اطلاع رسانی، انتشار و عرضه مطبوعات و نشریات شامل روزنامه و مجله یا دیگر انواع آن به صورت چاپی، الکترونیکی و یا از طریق رسانه های دیگر در دسترس و بهره برداری عموم قرار می گیرد.

 

ج- فعالیت های فرهنگی: مجموعه فعالیت هایی که برای توسعه ارتباطات فرهنگی، انجام مبادلات فرهنگی، پر کردن اوقات فراغت و یا در جهت افزایش آگاهی های عمومی صورت می گیرد، نظیر: ترویج، عرضه، ارزشیابی، پژوهش و نقد و بررسی آثار فرهنگی و هنری، آموزش های فرهنگی و هنری، اجرای صحنه ای، نمایشگاه ها، مسابقات و جشنواره های فرهنگی و هنری.

 

1-ج- محتوای فرهنگی: هر پدیده شامل آثار دیداری، شنیداری، نوشتاری و یا ترکیبی از آنها در هر شکل و قالب

 

د- درآمدهای حاصل از فعالیت های هنری: مجموعه فعالیت هایی که در فرآیند خلاقیت، تولید، تکثیر، اجرای صحنه ای، نمایش و توزیع آثار سینمایی، سمعی و بصری، موسیقیایی، هنری، نمایشی، هنرهای تجسمی و مرمت و بازسازی آثار تاریخی، فرهنگی و باستانی انجام می گردد.

 

شرایط اعطای معافیت (مالیات به نرخ صفر)

 

الف- ثبت نام در نظام مالیاتی

 

ب- اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح برای فعالیت های فوق الذكر

 

ج- تسليم اظهارنامه مالیاتی، شامل ترازنامه و حساب سود و زیان، و ارائه دفاتر قانونی، اسناد و مدارک حسابداری در مواعد مقرر قانونی برای عملکرد مورد نظر

 

د-ابراز کلیه درآمدها به نحو کامل و شفاف به سازمان امور مالیاتی کشور زیرا مالیات با نرخ صفر صرفا شامل در آمد ابرازی، به جز درآمدهای کتمان شده می باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mohammadi-finance.ir/?p=23462
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر
محمد یزدان پناه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد مشوق های مالیاتی برای فعالیت های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی فرهنگی هنری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

فرم درخواست مشاوره