1403/03/03
0
0

مصوبه هیات وزیران درخصوص فعالان اقتصادی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی

مصوبه هیات وزیران درخصوص فعالان اقتصادی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی

تاریخ: 1400/12/22

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور مصوبه هیات وزیران درخصوص حجم معاملات سالانه فعالان اقتصادی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی را جهت اجرا به ادارات امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

 

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، در ابلاغیه دکتر داود منظور، خطاب به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور آمده است: هیات وزیران در جلسه 1400/11/20 به پیشنهاد شماره 2/140064 مورخ 1400/09/06 وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان امور مالیاتی کشور) و به استناد ماده (12) قانون مالیات بر ارزش افزوده(مصوب سال 1400)، مقرره مربوط به حجم معاملات سالانه فعالان اقتصادی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی را تصویب کرد.

 

براساس بند (1) این تصویب نامه، فعالان اقتصادی مستقر در مناطق آزاد تجاری- صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی که حجم معاملات سالانه مندرج در اظهارنامه تسلیمی سال قبل یا آخرین درآمد قطعی شده (فروش کالا و خدمات) آنها که حداکثر تا پایان بهمن ماه سال قبل ابلاغ شده است بیش از پنجاه و پنج میلیارد (55.000.000.000) ریال باشد، مکلف به عضویت و ثبت معاملات در سامانه مودیان خواهند بود.

 

همچنین براساس بند (2) تصویب نامه مذکور، در مشارکت مدنی جمع مبلغ فروش کالا و خدمات و یا درآمد قطعی شده کلیه شرکاء ملاک عمل می باشد.

 

در انتهای این مصوبه آمده است: براساس بند (3) این تصویب نامه، کلیه فعالان اقتصادی مستقر در مناطق آزاد تجاری- صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی عرضه کننده کالا و خدمات مشمول مالیات بر ارزش افزوده به استثنای فعالان اقتصادی مستقر در مناطق آزاد تجاری- صنعتی دارای شرایط قسمت اخیر بند (الف) ماده (10) قانون مالیات بر ارزش افزوده (مصوب سال 1400) و با رعایت تبصره 2 ماده (2) قانون مذکور و فارغ از حجم معاملات، مکلف به رعایت ترتیبات مقرر در قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان (مصوب سال 1398) می باشند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mohammadi-finance.ir/?p=23684
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر
محمد یزدان پناه
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد مصوبه هیات وزیران درخصوص فعالان اقتصادی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

فرم درخواست مشاوره